که این خانه دو در دارد...

بالاخره پرویی جواب ندهد، با سرزنش های فراوان به دکتر بروی، در شب دوم میلاد حضرت مسیح و درخت کاج مطب با فانوس های رنگارنگ تو را یاد آرزوهای بچگی بیاندازد که بابانوئل بابای تو هم بوده باشد.

و درست مثل همان وقت ها بخواهی آرزویت را بگویی:

ای مسیح مهربان! درست است که خانه ما یک درش در محله مسلمان ها باز می شود و ما در شناسنامه مان مسلمانیم، ولی از این در داخل کوچه، ما اقلیت هستیم و این دکتر و مابقی اکثریت - که این خانه دو در دارد...- خلاصه گره از کار ما بگشا.

 

دکتر نگاهی به گلو و گوش مان کرد و از همان ابتدا - البته بعد از مادر جان که دقیقه ی اول آبروی نداشته مان را برده بود، پیش دکتر- با ما همدلی کرد که طفل معصومیم و خب عفونت به گوش زده و ما چاره ای نداشته ایم که به گوش پاک کن ها پناه برده ایم که این نوع از سرما خوردگی سخت و موذی است و ممکن بوده به خون بزند و ما را به کما ببرد و ... ما هم علی رغم اینکه با 10 آمپول راهی خانه شدیم، به دکتر سال نو را بلند تبریک گفتیم، چند صلوات بر پیامبر خودمان فرستادیم و چند درود به مسیح (ع).

طفلی مادرمان و پدرمان و خانواده مان! به قیافه ی حق به جانب ما دلسوزانه نگاه می کردند و ما هم فاتحانه به آمپول ها فکر می کردیم... البته فعلا با یک گوش زندگی می کنیم و از دنده ی چپ دنیا برای مان به تعطیلی کشیده...

/ 5 نظر / 20 بازدید
رها

خوبیش میدونی چیه ؟ اینکه دیگه نمیتونی از یه گوش بشنوی و از اون یکی در کنی !یادم باشه به مامانت بگم تو این ایام هر قولی خواست ازت بگیره چون قول مردونه میشه :))))

امیررضا

زیبا ونسیار جالب خیالتم راحت باشه غیبت نمیکنیم

مهیار

اوووف، شما هم بله ه ه ه؟! بنده که فاتحانه به سقوط دومینو وار همکاران سر کار و دوستان و فامیل نظاره میکردم و ـ با اندکی تعجب البته ـ از سرپا ماندن خودم کمی امیدوار شده بودم به ته مانده ی بنیه جوانی ام! بالاخره روز قبل از اربعین سقوط آزادی کردم به عمق 48 ساعت! گوشه رختخواب و الان بعد از 10 روز هنوز سرفه های گاه و بیگاه امونم رو بریده! عجب اپیدمی گسترده و ویروس جون سختی افتاده به جان ما! خدا میدونه چه کشتاری میکنه بی سر و صدا؟! به هر حال آرزوی شفای سریع دارم برای "آرزو بانو" و اینکه برای از این به بعد: تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد [لبخند] پ.ن: میلاد مسیح مهربان و پایان ماه صفر و آغاز ماه ربیع الاول هم بر سرکار و سایر دوستان و عزیزان مبارک!

پریسا

گوش می خوای چیکار جونت سلامت باشه :)